AFAD FOTOGRAF GALERISI


AFAD Galeri AFAD Fotoğraf Galerisi'ne hoşgeldiniz. Bu sayfada AFAD'la ilgili bilgiler ve arkadaşlarımızın ödüllü fotoğraflarından seçmeler bulacaksınız. Galerimizde gezintiye başlamak için sabırsızlanıyorsanız buraya tıklayın. Galeri böylece "sonraki resim" linklerine tıklanarak sırayla gezilebilir; ayrıca dilerseniz sağdaki imajlardan birinin üzerine doğrudan tıklayarak o imajı büyük boyutta da görebilirsiniz.

Tarihçe

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) 1978 yılında Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği bir fotoğraf yarışması sonucu biraraya gelen Adana’lı fotoğraf sanatçıları tarafından 23 şubat 1979'da kuruldu. İlk yıllarda profesyonel fotoğraf sanatçısı Mehmet Baltacı’nın laboratuarını dernek merkezi olarak kullanan AFAD üyeleri, çalışmalarını belgesel ağırlıklı olarak sürdürdüler. İlk sergi iki ay sonra, 23 nisan 1979 da gerçekleştirildi. Bundan sonra hiç eksik olmayan kardeşlik-arkadaşlık havasındaki foto-safariler çoğalarak devam etti. Geziler, sergiler ve yarışmalarla dolu 6 yıldan sonra 1985'te yeni dernek binasına taşınıldı. Aktif üyelerin hafta sonlarındaki slayt gösterileri ve fotoğraf sergileriyle şenlenen dernek merkezi artan üye sayısı ile birlikte düzenlenen kurslardan önemli gelir elde ederek kendi başına ayakta durmayı başardı. İlk başkan Dr. Sina Coşkun’dan sonra sırasıyla Özgen Özgenal, Sefa Ulukan ve Mehmet Baltacı’nın başkanlık görevini üstlendiği AFAD da başkanlık görevini Vahap Akşen den sonra Haluk Uygur,Mustafa Öncül,Tahsin Sezer gerçekleştirdi.Şu anda dernek Sefa Ulukan başkanlığında çalışmalarını sürdürmektedir.

Gurur Tablosu

Geçen yıllar içinde aralarında AFAD’ın kursları ile fotoğraf sanatına merhaba demiş sanatçıların da bulunduğu AFIAP ünvanlı aşağıda isimleri yazılı üyelerimizle de hep gurur duyduk. Ülke tanıtımımıza katkıda bulunan:

· Erhan Gürkan (AFIAP)
· Özcan Ağaoğlu (AFIAP)
· Sefa Ulukan (AFIAP)
· Fethi Sabunsoy (AFIAP)
· Tuğrul Çakar (AFIAP)
· Tahir Ün (AFIAP)
· Adnan Veli Kuvanlık (AFIAP)

Sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Fotoğraf Şehitleri

1995 yılının 19 kasım günü Ürgüp Göreme yöresine düzenlenen foto-safariye katılan bir otobüs dolusu üye arkadaşımız korkunç bir trafik kazası geçirdiler. Aralarında Başkan Vahap Akşen’in de bulunduğu 27 kişinin yaralandığı kazada eski başkanımız Sevgili Özgen Özgenal ile birlikte 13 arkadaşımızı kaybettik.

AFAD Farkı

AFAD diğer birçok dernek gibi fotoğraf sanatına olağan katkılarda bulunmuş bir dernektir. Ama belki de en farklı özelliği, ülkemiz insanlarının birbirlerine en hoşgörüsüz olduğu dönemlerde dahi, farklı siyasi görüşlerdeki üyelerini aynı çatı altında barındırıp, bir kardeş gibi kaynaştırarak dostluğu ve hoşgörüyü benimsetmesi olmuştur.

AFAD ulaşım bilgileri

Telefon:  0 322 458 4224  fax: 0322 458 43 21

Web : http://www.afad.org.tr

Mail: afad@afad.org.tr

Adres: Ziyapasa mhl.25.sokak Saadet apt.alti no.27-28   01140-Seyhan Adana

Yazışma Adresi: PK.1322 Gar 01120 Adana


ana sayfa | galeri